Strona główna

 

Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Egzekucji Administracyjnej w Warszawie 
 z siedzibą w Wałczu
 ul.Bracka 8, 78-600 Wałcz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 664 171 992, e-PUAP: /OMZZPEA_Walcz/omzzpea

 

 

Komentarze   

0 #4 Przewodniczący ZK OMZZPEA 2020-02-26 09:28
A
Ministerstwo
Finansów
Departament Poboru Podatków
Warszawa, dnia 26 lutego 2020 r.DPP9.042.3.2020
Pan
Jarosław Grzelak
Dyrektor
Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie
Pan
Wojciech Orłowski
Dyrektor
Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku
Szanowni Państwo
Udzielając odpowiedzi na pismo Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie z dnia 28 stycznia 2020 r. znak 3201-IEE3.711.1 .2.2020.6 oraz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku z dnia 7 lutego 2020 r., znak 2001-IEE.033.2. 2020.3, w piśmie Ministrstwa Finansów z dnia 21.02.2020 r. znak DPP9.042.2020 r. wkradł się błąd edycyjny polegający na pominięciu jednego zdania. Prawidłowa odpowiedź na pytanie nr 1 „czy w sytuacji gdy łączenie organów egzekucyjnych odbędzie się bez zmiany miejsca świadczenia pracy przez pracowników organu przekazującego systemy informatyczne wykorzystywane w egzekucji będą umożliwiać taki system pracy?” prawidłowa odpowiedź brzmi (pominięty w oryginalnym piśmie fragment został pogrubiony):
Udzielając odpowiedzi na tak postawione pytanie należy przede wszystkim podkreślić, że założeniem reformy egzekucji jest aby wszyscy pracownicy połączonych komórek egzekucji świadczyli pracę w jednej lokalizacji, w siedzibie urzędu skarbowego przejmującego. Powyższe jest niezbędne dla prawidłowego przebiegu procesu egzekucji. Należy bowiem pamiętać, że obecnie akta postępowania egzekucyjnego są papierowe a każdy z pracowników organu egzekucyjnego, bez względu na to czy jest pracownikiem komórki procesu egzekucyjnego czy też jest pracownikiem komórki orzecznictwa egzekucyjnego i egzekucji z nieruchomości powinien mieć zagwarantowany dostęp do tych akt. Rozproszenie siedzib organu może zaburzyć sprawną komunikację pomiędzy poszczególnymi komórkami, a co za tym idzie wpływać negatywnie na prowadzone postępowanie egzekucyjne. Nie mniej jednak, Ministerstwo Finansów nie narzuca sposobu organizacji pracy w podległych urzędach skarbowych. Jeżeli zatem, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej jest w stanie (np. przy wykorzystaniu systemu SZD) zdalnie zorganizować pracę podległych urzędów skarbowych - bez negatywnego wpływu na prowadzone postępowanie egzekucji, Ministerstwo Finansów nie stawia przeszkód. Jednocześnie Ministerstwo Finansów informuje, że EGAPOLTAX nie będzie obsługiwał systemu zdalnej pracy.
Zastępca Dyrektora
Departamentu Poboru Podatków
w Ministerstwie Finansów
Arkadiusz Jedynak
/podpisano kwalifikowanym podpisem elektronicznym/
Do wiadomości
Dyrektorzy Izb Administracji Skarbowej (wszyscy)
0 #3 Arkadiusz 2020-02-26 08:36
Dziś wysłaliśmy sprostowanie do tego pisma. Bardzo wszystkich przepraszam za zamieszanie.
+1 #2 Paweł 2020-02-25 19:34
Jeżeli ktoś nie wierzy w siłę związków to teraz jest ku temu czas. OMZZPEA nie może odpuścić, by ludzi traktowano jak podmiot, przedmiot.
+1 #1 Inkaso 2020-02-25 19:25
Na takie działanie nie powinien Związek OMZZPEA dać przyzwolenia, bowiem niech sobie Pan Dyrektor Jedynak wyobrazi by pracownicy mieli dojeżdżać do pracy do 100 km.
Nie może to być Konsolidacja... w takim wydaniu i mylę, że Jedynak nas wszystkich zwodził z odpowiedzią a nawet zwalał na innych, że nie jest twórcą.
Dobrze, że nie rozwiązał się Komitet protestacyjny.. . takiemu działaniu mówimy nie!!!!

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.