Doniesienia prasowe

 

Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Egzekucji Administracyjnej w Warszawie 
 z siedzibą w Wałczu
 ul.Bracka 8, 78-600 Wałcz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 664 171 992, e-PUAP: /OMZZPEA_Walcz/omzzpea

 

 

Doniesienia prasowe

Skąd u sąsiada pieniądze na nowego Passata, albo jak to możliwe, że szwagier dorobił się właśnie nowego Audi? Okazuje się, że takie pytania dręczą sporą liczbę rodaków, którzy dzielą się swoimi rozterkami z urzędami skarbowymi. Plaga anonimowych donosów wzmaga się często po świętach, komuniach i uroczystościach rodzinnych. Skarbówki analizują każdą taką informację, a pechowcy otrzymują wezwania do stawienia się w urzędzie.

W poniedziałek (14 lutego) doszło do trzeciej już w ostatnim czasie dymisji w Ministerstwie Finansów. Z kierownictwem resortu pożegnała się jego dyrektor generalna Renata Oszast — poinformowała wyborcza.biz. Do ministerstwa trafiła z Santandera, czyli dawnego banku BZ WBK, gdzie premier Mateusz Morawiecki był prezesem. Nieoficjalnie portal ustalił, że odejście związane jest z Polskim Ładem.

PRZEWODNICZĄCY FORUM ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH NIE ŻYJE Drukuj Email

Nie żyje przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka. Zginął wczoraj wieczorem, w wypadku drogowym w Stobiecku Szlacheckim koło Radomska. Wracał z obchodów Święta Niepodległości u prezydenta Andrzeja Dudy.

Na czele FZZ Tadeusz Chwałka był od 2010 roku. W 2001 roku znalazł się w komitecie założycielskim tej organizacji. Forum Związków Zawodowych było jedną z trzech organizacji związkowych wchodzących w skład Komisji Trójstronnej - obok "Solidarności" i OPZZ.

W październiku Tadeusz Chwałka został członkiem Rady Dialogu Społecznego, która zastąpiła Komisję Trójstronną. Miał 62 lata.

żródło: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tadeusz-chwalka-nie-zyje-szef-forum-zwiazkow-zawodowych-zginal/scvj87

 


 

W czasie kontroli na drodze lub na granicy będą mogły zostać zajęte tymczasowo ruchomości dłużnika. Organ egzekucyjny przejmie je na stałe, jeżeli potwierdzi, że zadłużenie nie zostało uregulowane ani nie wygasło.

Siedem lat temu dowody zarejestrowania telewizorów w formie książeczki opłat abonamentowych zastąpiono zawiadomieniem o nadaniu specjalnego indywidualnego numeru identyfikacyjnego. Nadanie takiego numeru i powiadomienie o tym abonentów było obowiązkiem Poczty Polskiej. Jednak jak wynika z napływających do rzecznika praw obywatelskich skarg, sporo osób nie otrzymało zawiadomienia i mimo że nie mają numeru, prowadzone jest wobec nich postępowanie egzekucyjne za zaległy abonament.