Wysłane przez ZZPEA

 

Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Egzekucji Administracyjnej w Warszawie 
 z siedzibą w Wałczu
 ul.Bracka 8, 78-600 Wałcz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 664 171 992, e-PUAP: /OMZZPEA_Walcz/omzzpea

 

 

Uncategorised

Komunikat Komitetu Protestacyjnego Związków Zawodowych działających w KAS
11 sierpnia 2020 odbyło się w Ministerstwie Finansów spotkanie Szefa Krajowej Administracji Skarbowej z członkami Komitetu Protestacyjnego Związków Zawodowych działających w KAS.
Tematem spotkania była realizacja porozumienia dotyczącego wypłaty środków na wynagrodzenia z Programu Modernizacji KAS.
Szef KAS poinformował, członków Komitetu Protestacyjnego, że w 2020 roku nie jest zagrożona realizacja postanowień porozumienia pomiędzy Szefem KAS i Komitetem Protestacyjnym (wraz z aneksem do porozumienia).
Realizacja porozumienia wymagać będzie nowelizacji Programu modernizacji, a sprawą w najbliższym czasie zajmie się Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
O działaniach w tej sprawie Komitet Protestacyjny będzie informowany na bieżąco, planowane są kolejne spotkania Szefa KAS z Komitetem Protestacyjnym.

Do członków Komitetu Protestacyjnego

Szanowni Państwo,
Pani Minister M.Rzeczkowska  zaprasza na spotkanie w dniu 11 sierpnia br. o godzinie 12.00 w sali 2163.
Z uwagi na sytuację pandemiczną prosimy o zrozumienie  i przyjazd 1 osoby z delegacji.
Sekretariat Szefa KAS

Departament Poboru Podatków

Dane kierownictwa

    Dyrektor: Arkadiusz Jedynak
    Zastępca Dyrektora: Elżbieta Banaszewska-Miałkowska
    Zastępca Dyrektora: Aneta Zachariasz
    Zastępca Dyrektora: Marcin Krawczyk

 

Zadania:
Departament odpowiada za realizację zadań ministra i szefa KAS w zakresie nadzoru nad wymiarem, poborem i egzekucją podatków i innych należności pieniężnych pozostających we właściwości rzeczowej naczelników urzędów skarbowych oraz poborem i egzekucją podatków i innych należności pieniężnych, za których wymiar odpowiadają naczelnicy urzędów celno-skarbowych. Zajmuje się likwidacją ruchomości, których własność przeszła na rzecz Skarbu Państwa. Prowadzi sprawy regulowane ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne w zakresie zabezpieczeń majątkowych. Sprawuje nadzór nad jednolitym stosowaniem przepisów prawa podatkowego przez organy podatkowe oraz wydawaniem interpretacji indywidualnych przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Zmiana ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw.
Dz.U.2019.2070 z dnia 2019.10.29    Status: Akt obowiązujący   Wersja od: 30 lipca 2020 r.
USTAWA
z dnia 11 września 2019 r.
o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw
Art.  1. W ustawie z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2019 r. poz. 1438, z późn. zm.) wprowadza się następujące zmiany:
1)w art. 1a:

Rząd chce zrezygnować z tzw. tarczy antykomorniczej - pomysłu wstrzymania postępowań egzekucyjnych wobec obywateli i firm mających zaległości, m.in. wobec fiskusa. Biznes protestuje - pisze dziennik „Puls Biznesu”. Zamysł tarczy był taki, by na czas pandemii zawiesić wszelkie postępowania egzekucyjne dotyczące należności pieniężnych, a nowych nie rozpoczynać. Miało to pomóc w ratowaniu firm i obywateli przed bankructwem. Stawka jest ogromna - tylko organy podatkowe prowadzą obecnie ok. miliona spraw egzekucyjnych, próbując ściągnąć ok. 6,5 mld zł zaległych podatków - czytamy w „Pulsie Biznesu” Pierwotny projekt (z kwietnia) zakładał systemowe wstrzymanie niemal wszystkich postępowań - wyjątek uczyniono dla mandatów wystawionych przez policję i kar za łamanie zasad kwarantanny. Z biegiem czasu wyłączenia zaczęły się mnożyć. Wskutek oporu niektórych resortów i instytucji państwowych krąg beneficjentów był zawężany. Ostateczny projekt wciąż jednak nie ujrzał światła dziennego.