Komunikat ze spotkań 8 do 11-11-2010r.

Drukuj
Utworzono: 11 listopada 2010

Odbyła się seria spotkań.

W poniedziałek 08-11-2010r.

Spotkanie z Ministrem Bonim

 

Zapoznano Pana Ministra z problemami egzekucji administracyjnej, które wpływają na ściągalność należności publicznoprawnych, a także wizerunek służb egzekucyjnych.

Minister z uwagą przyjął nasze głosy i zaproponował ponowne spotkanie w dniu 29-11-2010r.

 

Wtorek 09-11-2010r. posiedzenie Zespołu doraźnego...Trójstronnej Komisji

 

Poruszono sprawy lojalności stron przy zgłaszaniu uwag i propozycji.

Ochronę działaczy związkowych.

Zarzucono Szefowi służby cywilnej brak dbałości o służby.

Wystąpiono o odwołanie Przewodniczącego Zespołu, który jest jednoczenie Szefem służby cywilnej, za brak dynamiczności w realizacji zadań.

Zwrócono uwagę na konieczność monitoringu spraw związanych z wprowadzeniem ustawy o Racjonalizacji zatrudnienia w służbach budżetowych.

Zwrócono uwagę na siłowe tzn. dobrowolne pod przymusem, wbrew woli pracowników wprowadzanie w niektórych jednostkach stanowiska egzekutora w służbach egzekucyjnych.

Takie działanie wprowadza dramat ludzki, a wykorzystywane jest pod pretekstem zarządzenia 39 i ewentualnie wprowadzonej ustawy racjonalizacji zatrudnienia.

Nie wyczerpano wszystkich tematów, a spotkanie zakończyło się w godzinach późnych wieczornych.

Środa dnia 10-11-2010 r.

Odbyło się inauguracyjne spotkanie Grupy roboczej ds skarbowości

Spotkanie to zbojkotowali koledzy z Solidarności w związku z brakiem rozwiązania systemu zatrudnienia pracowników z likwidowanych ośrodków zamiejscowych.

Zdaniem przedstawicieli „S” wypowiedzi Pani Dyrektor Z... są sprzeczne z wypowiedzią Dyrektora DAP M... .a działania Pani Dyrektor IS w Warszawie w tej sprawie nie odzwierciedlają obietnic obu dyrektorów.

Po wyjściu kolegów z „S” podjęto ponowną próbę rozwiązania tego problemu i ustalono, że kolejne spotkanie odbędzie się 17-11-2010 z udziałem Dyrektora DAP M.. , Dyrektora IS Warszawa, przedstawicielami KPRM, oraz związkami zawodowymi.

Po przyjęciu takiego rozwiązania podjęto dalsze obrady.

Ustalono wstępny plan działania:

  • Monitoring zarządzenia 39 MF w tym sprawę inwigilacji pracowników egzekucji, którzy nie chcą dobrowolnie przyjąć stanowisko egzekutora. Z wypowiedzi Pani Dyrektor DAP taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Ustalono, że zostaną zgłoszone indywidualne przypadki takiego niedozwolonego procederu.

  • W związku z przekazaną informacją na temat przygotowania rozporządzenia prowizyjnego do podpisu w wersji MF, na wniosek Przewodniczącego ZZPEA w dniu 17-11-2010 zostanie zwołane posiedzenie robocze w składzie :

    1) przedstawiciele MF,

    2) przedstawiciele KPRM,

    3) przedstawiciele Związków zawodowych

  • Przyjęto stały monitoring wdrażania ustawy o racjonalizacji zatrudnienia, który będzie przedmiotem dyskusji na każdym posiedzeniu (w razie potrzeby).

  • W związku z pilnymi sprawami związanymi z wdrożeniem zarządzenia 39 i ustawy o racjonalizacji zatrudnienia, przyjęto, ze sprawy sytuacji pracowników egzekucji zgłoszone do planu działania Trójstronnej komisji będą przedmiotem obrad grupy na początku roku 2011